RSS
يكشنبه 1 بهمن 1396
امروز:
الأحد 5 جماد أول 1439
برابر با
Jan 21 2018
قمری و

رابطه راهبرد برجامی و سیاست منطقه ای ترامپ


اگرچه مسئله برجام و سیاست‌های خاورمیانه‌ای دونالد ترامپ از یکدیگر متفاوت هستند و دو حوزه جدا را شامل می‌شوند؛ اما با این حال می‌تواند ارتباطاتی بین سیاست برجامی ترامپ و سیاست خاورمیانه‌ای او وجود داشته باشد.

واکاوی ابعاد خیانت عربستان در مسئله فلسطین


حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر سه شنبه در دیدار میهمانان شرکت‌کننده در سیزدهمین اجلاس بین‌المجالس کشورهای اسلامی، با تأکید بر اینکه دنیای اسلام باید در مسائل اساسی با صراحت

دشمن، نفوذ و آشوباغتشاشات و آشوب‌های نافرجام و خشونت‌باری که در برخی از شهرهای ایران به وقوع پیوست، اگرچه در ظاهر ناشی از نارضایتی های اقتصادی بود، اما در واقع، نتیجه دشمنی کسانی بود که از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ، نظام جمهوری اسلامی را دشمن نخست خود تلقی کرده و درصدد انتقام از آن برآمده بودند.

ایران دومین ایستگاه شکست آمریکا در سازمان ملل


آمریکا در یک ماه اخیر دو شکست را در سازمان ملل تجربه کرده است که این دو شکست ضربه های بزرگی بر اقتدار آمریکایی در جهان است و نشان دهنده این مسئله است که دوران پسا آمریکایی با سرعت بیشتری در حال طی کردن مسیر خود است.

دستور کار ترامپ برای تشدید نارضایتی ها در ایرانبا حضور دونالد ترامپ در کاخ سفید مرحله تازه‌ای در خصومت‌ورزی آمریکا علیه ایران آغاز شده و این موضوعی است که بسیاری از تحلیلگران در دنیای غرب نیز به آن اشاره دارند.

روابط سیاسی عربستان سعودی با ایران (علل دشمنی و راهکارها)

روابط سیاسی عربستان سعودی و جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه در سطح مطلوب برقرار نبوده است. پیروزی انقلاب اسلامی ایران در   ۱۳۵۷، سقوط صدام حسین و بیداری اسلامی در منطقه، مراحلی بودند که به مرور، اختلاف میان دو قدرت منطقه‌ای را افزایش دادند. تاکنون بارها منازعات نظامی و دیپلماتیک

بازی ناشیانه عربستان در یمنمردم یمن از 19 مارس 2015 متحمل جنگی ناخواسته شدند که تاکنون نتیجه ای جزء تشدید بی ثباتی، بی خانمانی و کشتار برایشان نداشته است.

تنش ترامپ با چین و روسیه بر سر انتقال نفت به کره شمالی

تنش ترامپ با چین و روسیه بر سر انتقال نفت به کره شمالیبحران هسته ای کره شمالی را می‌توان یکی از بزرگ‌ترین و پیچیده‌ترین بحران‌های عرصه بین‌الملل در یک سال اخیر دانست؛ به گونه‌ای که بسیاری از تحلیل‌گران

«قدس خط قرمز جهان اسلام»، انتقال دانش تولید موشک به کرانه باختری بسیار ساده است

«قدس خط قرمز جهان اسلام»، انتقال دانش تولید موشک به کرانه باختری بسیار ساده استنشست بررسی «قدس؛ خط قرمز جهان اسلام» با حضور سعدالله زارعی کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا در خبرگزاری فارس برگزار شد.

سایت مقام معظم رهبری

 

 

-

آخرين مطالب

کلیه حقوق این سایت برای اداره کل روابط عمومی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح محفوظ است.
www.ahoorae.com

آمار بازدید کنندگان به صورت مخفی

امروز0
دیروز1
این هفته9
این ماه27
مجموع36964

آی پی بازدیدکنندگان : 81.28.34.254
Unknown ? Unknown Sun 21 Jan 2018 06:51

RSS

feed-image RSS