RSS
يكشنبه 1 بهمن 1396
امروز:
الأحد 5 جماد أول 1439
برابر با
Jan 21 2018
قمری و

آیا مردم آمریکا گرسنه نیستند؟

آیا مردم آمریکا گرسنه نیستند؟
یکی از شاخصه‌های عدالت و برابری در هر جامعه‌ای نحوه‌ی توزیع ثروت و درآمدها در آن جامعه است. به خصوص اگر آن جامعه داعیه‌ی دموکراتیک بودن را داشته باشد که به معنای داشتن فرصت‌های برابر برای تمامی شهروندان و برابر بودن آن‌ها در مقابل قانون است. در این مجال در پی آن هستیم که الگوی توزیع ثروت در آمریکا را که داعیه‌ی دموکراسی دارد، بررسی کنیم.

آمریکای ترامپ در مسیر افول
بعد از برخی تصمیمات اشتباه واشنگتن که اغلب نیز نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل آنها را مدیریت می‌کرد، به نظر می‌رسد که امروز به نوعی این کشور در مسیر افول و انزوا قرار گرفته است؛ مسئله‌ای که حتی از نگاه تحلیلگران غربی نیز مغفول نمانده است.

جامعه آمریکا و سال سخت پیش روی ترامپ

جامعه آمریکا و سال سخت پیش روی ترامپروزنامه واشنگتن پست در آستانه فرارسیدن نخستین سالگرد آغاز ریاست جمهوری دونالد ترامپ نوشت ، فقط ۱۸ روز پیش از آن که دونالد ترامپ ، نخستین سال ریاست جمهوری خود را کامل کند، وی حدود دو هزار دروغ گفته یا ادعای کذب مطرح کرده است . این روزنامه در سرمقاله خود نوشت ،

انقلاب اسلامی و انکشاف منطق تاریخ ایران (تاملی در نسبت انقلاب اسلامی با ایران‎)

انقلاب اسلامی و انکشاف منطق تاریخ ایران (تاملی در نسبت انقلاب اسلامی با ایران‎)چکیده

در تجربه انقلاب اسلامی وحدت اقوام ایرانی چشمگیر و بی سابقه بود. چه چیزی اقوام به غایت متفاوت را به غایت متحد ساخت؟ پاسخ این مقاله آن است که ظهور اصل سامان بخش تاریخ ایران و به عبارتی، «میل اتصال جمعی به امر مطلق» در انقلاب ایران آنقدر جاذب و دربرگیرنده بود

آشوب، طرح آمریکا برای مهار ایران
پس از ناآرامیهای اخیر در ایران و اغتشاشات چندروزه داخلی، نقش ایالات متحده آمریکا و برخی دیگر از دشمنان منطقهای در سازماندهیکردن این ناآرامیها کاملا هویدا شد. البته بر اساس برخی منابع و اخبار بدست آمده

راهبرد آمریکا برای تشدید تحریم های غیربرجامی
پس از شکل گرفتن برخی ناآرامی‌ها در ایران، مداخلات ایالات متحده آمریکا در امور داخلی کشور   تشدید شد؛ از توئیت‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گرفته تا بحث بر سر تشدید تحریم‌های غیرهسته‌ای.

اهداف پنهان و آشکار آمریکا در یمن

اهداف پنهان و آشکار آمریکا در یمنموشک بالستیک یمن که به کاخ یمامه شلیک شد، مسائل پشت پرده بیشتری را درباره هماهنگی آمریکا و آل سعود ضد یمن بیشتر از قبل آشکار کرد به طوری که دونالد ترامپ پس از این حمله موشکی در تماس تلفنی با ملک سلمان با وی ابراز همبستگی کرد.

مولفه‌های کلیدی استراتژی امنیت ملی آمریکا در دوران ترامپ

مولفه‌های کلیدی استراتژی امنیت ملی آمریکا در دوران ترامپژنرال مک مستر مشاور امنیت ملی دولت آمریکا، 12 دسامبر در کنار همتای بریتانیایی خود مهمترین ابعاد دکترین جدید امنیت ملی این کشور را اعلام کرد که شامل چهار اصل: حفاظت از مردم آمریکا، پیشرفت رفاه آمریکا، حفظ صلح از طریق قدرت و گسترش نفوذ آمریکا می‌باشد. ترامپ قرار است طی روزهای آینده (18 دسامبر- 27 آذر) سند استراتژی امنیت ملی آمریکا را اعلام کند.

سایت مقام معظم رهبری

 

 

-

آخرين مطالب

کلیه حقوق این سایت برای اداره کل روابط عمومی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح محفوظ است.

آمار بازدید کنندگان به صورت مخفی

امروز0
دیروز1
این هفته9
این ماه27
مجموع36964

آی پی بازدیدکنندگان : 81.28.34.254
Unknown ? Unknown Sun 21 Jan 2018 06:54

RSS

feed-image RSS