RSS
شنبه 30 دي 1396
امروز:
السبت 4 جماد أول 1439
برابر با
Jan 20 2018
قمری و

ملک سلمان در هفته ی جاری به نفع پسرش از پادشاهی کنار می رود!

ملک سلمان در هفته ی جاری به نفع پسرش از پادشاهی کنار می رود!به نقل از العهد، مجله ی «فارین پالسی» در مطلبی اینگونه ادعا کرد که زمان کناره گیری «ملک سلمان عبدالعزیز» از پادشاهی عربستان به نفع پسرش، هفته ی جاری است.

در این مطلب می خوانیم؛ «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان بعد از دستگیر نمودن و برکناری های اخیر در عربستان که شماری از شاهزاده های سعودی را در برگرفت، حال شروع به مطرح نمودن اسامی جدید نموده است تا در اداره ی کشور با وی عهد ببندند و در آینده تحت فرمان و سرسپردگی اش باشند.

این نشریه ی آمریکایی در ادامه ی می نویسد: «بن سلمان» خوب می داند که به تنهایی نمی تواند کشور را اداره کند، بلکه برای تحکیم قدرتش باید بر شماری از شاهزاده های جوان اعتماد کند کسانیکه آنان را در جایگاه های حساس و مختلف در عربستان نهاده است.

این مجله پیش بینی کرد که «ملک سلمان» طی هفته ی جاری به نفع پسرش از مقامش کنار می کشد.

در ادامه این مجله با اشاره به اینکه«محمد بن سلمان» شاهزاده های جوان را در پست های جدید گماشته است، اینگونه تحلیل کرد که ولیعهد عربستان با این اقدام یعنی تکیه به شاهزاده جوان می تواند بر آنان مسلط شود و نظرشان را به خود جلب کند همچنانکه تکیه اش بر شاهزاده ها می توانند آنان را به سپری علیه هر حرکتی که علیه ولیعهد صورت می گیرد، تبدیل کند.

در زمانیکه «محمد بن سلمان» برای تعیین گروهی از نزدیکانش در جایگاههای مختلف ارتش تلاش می کند، تا جلوی هرگونه کودتایی گرفته شود، برجسته ترین اسامی که برای اداره ی کشور آماده نموده است، شامل نام «عبدالعزیز بن سعود بن نایف» وزیر کشور که در تاریخ ژوئن 2017 بعد از سرنگونی «محمد بن نایف» ولیعهد که از این مقام و منصب وزارت کشور به کنار گذارده شد، و اسم «احمد بن فهد»، «عبدالعزیز بن ترکی الفیصل»، در کنار دو اسم دیگر یعنی «خالد بن بندر» و «خالد بن سلمان» برادرش می شود.

«فارین پالسی» می افزاید» در فهرستی که «محمد بن سلمان» آماده نمود است نام هیچ یک از فرزندان یا نواده های «عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه سابق به چشم نمی خورد. همچنانکه تنها نام یکی از فرزندان «ملک فهد» پادشاه اسبق دیده می شود.

همچنین به این علت که «احمد بن عبدالعزیز» آنطوریکه این نشریه ی می گوید، به عنوان یکی از اعضای شورای خاندان آل سعود، به نفع «بن سلمان» به عنوان ولیعهد رای نداد، هیچ یک از نزدیکان وی نیز در این فهرست جایی ندارند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سایت مقام معظم رهبری

 

 

-

آخرين مطالب

کلیه حقوق این سایت برای اداره کل روابط عمومی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح محفوظ است.
www.ahoorae.com

آمار بازدید کنندگان به صورت مخفی

امروز0
دیروز1
این هفته7
این ماه26
مجموع36963

آی پی بازدیدکنندگان : 81.28.34.254
Unknown ? Unknown Sat 20 Jan 2018 14:56

RSS

feed-image RSS