8 راه ساده برای نفوذ در سیاست خارجی آمریکا

برخلاف تصور اولیه، شاید هیچ جا برای کسی که بخواهد بر سیاست یک کشور خارجی تأثیر بگذارد بهتر از ایالات متحده آمریکا نباشد. این را تجربه دهه‌های اخیر ثابت کرده است.

جهانی سازی و مهدویت

اغلب اندیشه ها و مذهب ها، در پی ایجاد نظمی نوین و نظامی مطلوب برای آینده جهانند؛ اما طی سه دهه اخیر، سه نظریه جهان گرایانه پایان تاریخ (فوکویاما)، جنگ تمدن ها (هانتینگتون) و حکومت مستضعفان (امام خمینی) بیش از دیگر تئوری ها، توجه جهانیان و اندیشمندان را به خود جلب کرده ندای ساختن جهانی جدید را سر داده اند. حال باید دید کدام یک از این نظریه ها، ظرفیت و توان لازم را برای تأسیس یک نظام جهانی دارا می باشند؛ نظامی که ظالمانه نباشد و تأمین کننده خواسته های فطری بشر بوده، سعادت هر دو جهان را برایش به ارمغان آورد؟

بن بست برگزیت؛ چرا اروپا به انگلیس زمان داد؟

با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، این اتحادیه یکی از سه قدرت اصلی خود را از دست خواهد داد و بعد از این اتحادیه اروپا تنها بر محور فرانسه و آلمان متکی خواهد بود. همچنین با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا این اتحادیه حجم قابل توجهی از اقتصاد خود را از دست خواهد داد، چون براساس آمار بریتانیا 27 درصد از اقتصاد اتحادیه اروپا را تشکیل می‌دهد.

علی‌نژاد از «فشار حداکثری» آمریکا بر ایران و تروریستی‌خواندن سپاه حمایت کرد

کارمند سرویس پروپاگاندای دولت آمریکا در یادداشتی، از تصمیم این کشور برای اعمال فشار هرچه بیشتر به ایران تمجید کرد و گفت تصمیم تازه واشنگتن مبنی بر تروریستی‌نامیدن سپاه پاسداران، اقدامی صحیح است.

افسراطلاعاتی فرانسه در لباس داعش

این داعشی که می خندد کسی نیست جز ژان کلود، افسراطلاعاتی فرانسه که پس از پایان ماموریتش به عنوان شیخ داعش در سوریه اکنون به جایگاه خود در دستگاه اطلاعاتی فرانسه بر میگردد!

سقوط آل سعود چگونه اتفاق می افتد؟

واکاوی شاخص های اقتصادی وضعیت به مراتب بدتری را در مورد آینده عربستان و خاندان سعودی نشان می دهد. به نظر می رسد تنها متغیر و عاملی که توانسته در چند دهه گذشته بقای آل سعود را تضمین کند نیاز کشورهای غربی به دلارها و نفت سعودی بوده است و در صورت پایان این نیاز، آل سعود نیز به تاریخ خواهد پیوست.

فضای مجازی در بخش کودکان و نوجوانان متولی‌ ندارد

وزیر آموزش و پرورش بر لزوم راه‌اندازی «مرکز انیمیشن کودک» و اجرای طرح «سینمای مدرسه» تأکید کرد و گفت: متأسفانه فضای مجازی در بخش کودکان و نوجوانان در کشور هیچ متولی‌ ندارد.

شبکه‌های اجتماعی؛ گنج اطلاعاتی جدید ارتش آمریکا +دانلود

اندیشکده آمریکایی «رند» می‌نویسد: تحلیل رسانه‌های اجتماعی می‌تواند برای تنظیم پیام‌های ارسالی به جامعه‌ای خاص و یا تأثیرگذاری بر طرزتفکر، تصمیم‌گیری‌ها و یا رفتار آن جامعه مورد استفاده قرار بگیرد.